Materská škola je v prevádzke od roku 1987. Materská škola je umiestnená v príjemnom tichom prostredí, mimo hlavnej ulice a v tesnej blízkosti základnej školy (ZŠ) na Českej ul. 10, ktorej súčasťou je od 01.07.2002.

Má dve triedy, v ktorej môžu byť deti s celodennou i poldennou výchovnou starostlivosťou od 3 do 6 rokov a deti, ktoré pokračujú v dochádzke ešte o jeden rok viac na základe žiadosti rodiča a odborného posúdenia.

Prevádzka materskej školy je od 6:30 hod. do 17:00 hod.

Strava sa donáša zo školskej jedálne pri ZŠ s MŠ Česká 10. Stolovanie je v triedach.

Pri triedach sú samostatné spálne, hygienické zariadenia, malá kuchynka, sklady na pomôcky.

Chodba na prízemí slúži ako šatňa pre všetky deti.

V suteréne sú skladové priestory a prípravná kuchyňa.

Pre pobyt detí vonku slúži školská záhrada s vysadenými stromami, kríkmi, s veľkou trávnatou plochou, betónovou plochou a vybavením pre hry detí (preliezačky, šmykľavka, drevený vláčik, pieskovisko...).